3-872/4 | 3-872/4 |
17 NOVEMBER 2004
Art. 3
Tussen het tweede en het derde lid van het voorgestelde artikel 107bis, een nieuw lid invoegen, luidende :
« Het in het vorige lid bedoelde reglement zorgt ervoor dat de door de betrokken personen meegedeelde informatie wordt behandeld overeenkomstig de bescherming van de persoonlijke levenssfeer ».
Verantwoording
De bescherming van de financiële belangen van de aandeelhouders is een lovenswaardige doelstelling maar die kan ook worden bereikt zonder de persoonlijke levenssfeer te schenden. De aandeelhouder moet de totale kostprijs kennen van de bezoldigingen van de leidinggevende personen. De openbaarmaking van die informatie kan strategische keuzes van de betrokken ondernemingen onthullen. De openbaarmaking van het bedrag van de bezoldigingen op individuele basis biedt geen extra informatie en doet problemen rijzen op het vlak van de eerbiediging van de persoonlijke levenssfeer en van het bekend raken van strategische informatie. Het is dan ook niet noodzakelijk. Er moet een formule worden gezocht waarin de anonimiteit van de betrokken personen wordt gevrijwaard.
Art. 4
In het voorgestelde artikel 107ter, tussen de woorden « van publiek recht » en de woorden « zorgt voor een passende openbaarmaking », de woorden « , met inbegrip van de intercommunales, » invoegen.
Verantwoording
Het is begrijpelijk dat men de belangen van de aandeelhouders wil vrijwaren, maar dan moeten ook de financiële belangen van de belastingplichtigen op dezelfde manier worden gevrijwaard. Het gaat dan immers om veel meer personen aangezien bijna iedereen belastingen betaalt. Er is geen enkele reden waarom de belangen van de kleine aandeelhouders beter worden beschermd dan de belangen van de financieel vaak minder gegoede belastingplichtigen.
Art. 5bis (nieuw)
Een artikel 5bis (nieuw) invoegen, luidende :
« Art. 5bis. Artikel 29 van de wet van 6 augustus 1990 betreffende de ziekenfondsen en de landsbonden van ziekenfondsen, wordt aangevuld met een § 6, luidende :
« § 6. De ziekenfondsen en de landsbonden zorgen voor een passende openbaarmaking van de rechtstreekse en indirecte bezoldigingen van elk van de leden afzonderlijk van de organen die belast zijn met het bestuur en het dagelijks bestuur, alsook van het directiecomité en van alle personen die, onder welke benaming of in welke hoedanigheid ook, deelnemen aan het bestuur of het beleid.
De Koning bepaalt hoe deze verplichtingen ten uitvoer worden gelegd ».
Verantwoording
Het is begrijpelijk dat men de belangen van de aandeelhouders wil vrijwaren, maar dan moeten ook de financiële belangen van de belastingplichtigen op dezelfde manier worden gevrijwaard. Het gaat dan immers om veel meer personen, aangezien bijna iedereen belastingen betaalt. Er is geen enkele reden waarom de belangen van de kleine aandeelhouders beter worden beschermd dan de belangen van de financieel vaak minder gegoede belastingplichtigen.
Berni COLLAS. Marie-Hélène CROMBÉ-BERTON. Jihane ANNANE. |
Art. 5bis (nieuw)
(Subamendement op amendement nr. 13)
In de voorgestelde § 6, de woorden « en van alle personen die, onder welke benaming of in welke hoedanigheid ook, deelnemen aan het bestuur of het beleid » schrappen.
Jan STEVERLYNCK. |