![]() |
![]() |
Olieproducten - Opbrengsten voor de Staat - Evolutie - Cijfers voor 2022
motorbrandstof
aardolieproduct
BTW
heffing op brandstoffen
25/7/2023 | Verzending vraag (Einde van de antwoordtermijn: 25/8/2023) |
13/9/2023 | Antwoord |
Fiscaliteit is een gedeelde bevoegdheid.
De verkoop van de diverse olieproducten brengen de Staat heel veel geld op.
Kan de geachte minister mij meedelen hoeveel in 2022, de opbrengst voor de Staat bedroeg ten gevolge van de verkoop van olieproducten, opgesplitst per soort belasting en per olieproduct?
Kan daarbij ook de BTW-opbrengst worden vermeld (2021 en 2022 op jaarbasis)?
De onderstaande tabel geeft een overzicht van de in 2022 geïnde accijnsontvangsten op olieproducten die als motorbrandstof of verwarmingsbrandstof worden gebruikt.
Producten |
Ontvangsten in miljoenen euro |
Benzine |
1 582,39 |
Kerosine |
0,96 |
Gasolie |
4 392,09 |
Zware stookolie |
0,37 |
LPG |
3,55 |
Totaal |
5 979,36 |
De federale overheidsdienst (FOD) Financiën beschikt niet over gedetailleerde gegevens met betrekking tot de belasting over de toegevoegde waarde (BTW) die op deze producten geïnd wordt. Dit komt omdat de aangiften niet opgedeeld per product, maar enkel per tarief gebeuren. Af en toe kan de FOD Financiën zich wel op externe gegevens baseren om ramingen te maken van BTW-ontvangsten per product. Dit vereist dan dat die externe gegevens beschikbaar worden gesteld en als betrouwbaar worden aanzien. Voor de jaren 2021 en 2022 zijn zulke gegevens niet voorhanden.