Charles-Ferdinand Nothomb - PSC
 
Minister van Staat
 
Erevoorzitter van de Kamer van volksvertegenwoordigers
 
Geboren te Brussel op 3 mei 1936

Doctor in de rechten (UCL)
Licentiaat in de economische wetenschappen (UCL)

Gewezen docent

1962-1965 : nationaal voorzitter van de Jeunes PSC
1965-1986 en 1989-1996 : gemeenteraadslid (Habay)
1968-1995 : lid van de Kamer van volksvertegenwoordigers
1968-1971 en 1972-1974 : afgevaardigde naar de Parlementaire Assemblee van de Raad van Europa en de Assemblee van de West-Europese Unie
1971-1980 : lid van de Cultuurraad van de Franse Cultuurgemeenschap
1972-1979 : nationaal voorzitter van de PSC
1979-1980 : membre du Parlement européen
1979-1980 : voorzitter van de Kamer van volksvertegenwoordigers
1980-1995 : lid van de Waalse Gewestraad
1980-1995 : lid van de raad van de Franse Gemeenschap
1980-1981 : minister van Buitenlandse Zaken
1981-1985 : vice-eerste minister ent minister van Binnenlandse Zaken en Openbaar Ambt
1985-1986 : vice-eerste minister ent minister van Binnenlandse Zaken, Openbaar Ambt en Decentralisatie
1986-1988 : ondervoorzitter van de Kamer van volksvertegenwoordigers
1988-1995 : voorzitter van de Kamer van volksvertegenwoordigers
Sinds 30 januari 1995 : minister van Staat
1995-1999 : senator rechtstreeks gekozen door het Franse kiescollege
1995-1996 : voorzitter van de PSC-fractie (Senaat)
1995-1996 en 1998-1999 : plaatsvervangend afgevaardigde naar de Parlementaire Assemblee van de Raad van Europa en de Assemblee van de West-Europese Unie

Grootkruis in de Kroonorde (19 mei 1995)
Grootkruis in de orde van Leopold II (14 november 1991)
Grootofficier in de Leopoldsorde (3 december 1987)
Burgerlijke Medaille 1e klasse (2 mei 1985)

Grootofficier in de orde van het Légion d'honneur (20 februari 1984, Frankrijk)
Grootkruis in de orde van Eer (3 april 1982, Griekenland)
Grootkruis in de orde van Verdienste (14 januari 1982, Gabon)
Grootkruis in de orde van Oranje-Nassau (1980, Nederland)
Grootkruis in de orde van de Valk (16 oktober 1979, Ijsland)
Grootlint in de orde van Verdienste (24 september 1979, Polen)
Grootkruis in de orde van Verdienste (Italië)
Grootkruis in de orde van de Azteekse Adelaar (Mexico)


Overleden op 19 april 2023 te Habay-la-Neuve


Heeft in de Senaat 1 wetsvoorstellen, die wet zijn geworden, ingediend.
(Gegevens vanaf legislatuur 1995-1999)
 
Parlementair werk
Auteursregister
Legislatuur 1995-1999      
Wetgevend werk
Legislatuur 1995-1999      
Schriftelijke vragen
Legislatuur 1995-1999      
Mondelinge vragen
Legislatuur 1995-1999      
Vragen om uitleg
Legislatuur 1995-1999      
 
Huidig lidmaatschap van commissies
 
Lidmaatschap van commissies sinds 1995
27/6/1995-5/6/1996 Lid Parlementaire overlegcommissie : afvaardiging van de Senaat
12/7/1995-5/5/1999 Lid Commissie voor de Institutionele Aangelegenheden
12/7/1995-26/10/1995 Plaatsvervanger Commissie voor de Justitie
12/7/1995-18/7/1996 Voorzitter Commissie voor de Binnenlandse en de Administratieve Aangelegenheden
12/7/1995-11/12/1997 Lid Commissie voor de Binnenlandse en de Administratieve Aangelegenheden
12/7/1995-5/5/1999 Lid Federaal adviescomitť voor de Europese Aangelegenheden : delegatie van de Senaat
26/10/1995-11/12/1997 Plaatsvervanger Commissie voor de Buitenlandse Aangelegenheden
11/12/1997-5/5/1999 Lid Commissie voor de Buitenlandse Aangelegenheden
11/12/1997-5/5/1999 Plaatsvervanger Commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
11/12/1997-5/5/1999 Plaatsvervanger Commissie voor de Binnenlandse en de Administratieve Aangelegenheden
20/10/1998-5/5/1999 Tweede ondervoorzitter Commissie voor de Buitenlandse Aangelegenheden