Philippe Charlier - PSC
 
Geboren te Charleroi op 16 juli 1951

Licentiaat in de psycho-pedagogie
Hoofdtechnicus in de elektronica
Gegradueerde in de regeltechniek en in de automatisering

Docent

1987-1995 : lid van de Kamer van volksvertegenwoordigers
1987-2004 : lid van de Waalse Gewestraad
1987-2004 : lid van de Raad van de Franse Gemeenschap
1989-1991 : gemeenteraadslid (Fleurus)
Januari - juni 1995 en sinds 2001 : gemeenteraadslid (Aiseau-Presles)
1993-1999 : opdrachthouder voor Europa in de Association internationale des Parlementaires de langue française (AIPLF)
1995-1999 : senator aangewezen door de Raad van de Franse Gemeenschap
1999-2004 : ondervoorzitter van de Raad van de Franse Gemeenschap

Officier in de Leopoldsorde (11 juni 2004)

Heeft in de Senaat 5 wetsvoorstellen, die wet zijn geworden, ingediend.
(Gegevens vanaf legislatuur 1995-1999)
 
Parlementair werk
Auteursregister
Legislatuur 1995-1999      
Wetgevend werk
Legislatuur 1995-1999      
Schriftelijke vragen
Legislatuur 1995-1999      
Mondelinge vragen
Legislatuur 1995-1999      
Vragen om uitleg
Legislatuur 1995-1999      
 
Huidig lidmaatschap van commissies
 
Lidmaatschap van commissies sinds 1995
12/7/1995 -26/10/1995 Tweede ondervoorzitter Commissie voor de Buitenlandse Aangelegenheden
12/7/1995 -26/10/1995 Lid Commissie voor de Buitenlandse Aangelegenheden
12/7/1995 -26/10/1995 Plaatsvervanger Commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
12/7/1995 -5/5/1999 Plaatsvervanger Commissie voor de Binnenlandse en de Administratieve Aangelegenheden
12/7/1995 -5/5/1999 Plaatsvervanger Commissie voor de Sociale Aangelegenheden
12/7/1995 -5/5/1999 Lid Controlecommissie betreffende de verkiezingsuitgaven en de boekhouding van de politieke partijen : afvaardiging Senaat
26/10/1995 -5/5/1999 Plaatsvervanger Commissie voor de Buitenlandse Aangelegenheden
26/10/1995 -5/5/1999 Lid Commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
15/2/1996 -8/5/1996 Lid Commissie belast met de parlementaire begeleiding van de Vaste Comitťs van toezicht op de politie- en inlichtingendiensten
11/12/1997 -5/5/1999 Plaatsvervanger Commissie voor de Institutionele Aangelegenheden
11/12/1997 -5/5/1999 Plaatsvervanger Federaal adviescomitť voor de Europese Aangelegenheden : delegatie van de Senaat
22/10/1998 -5/5/1999 Lid Werkgroep "Consumentenkrediet" (FinanciŽn en Economische Aangelegenheden)