Alain Zenner - MR
 
Geboren te Gent op 20 februari 1946

Doctor in de rechten (UGent)
Master of Comparative Law (Chicago University Law School - Chicago - USA)
Postgegradueerde in het management (École de commerce Solvay - Cépac - ULB)

Advocaat

1989-2000 : gemeenteraadslid (Ukkel)
1991- mei 2003 en juli 2003-2009 : lid van de Brusselse Hoofdstedelijke Raad
1999-2000 en juli 2003-2004 : lid van de Raad van de Franse Gemeenschap
1999-2000 : senator aangewezen door de Raad van de Franse Gemeenschap
2000-2003 : regeringscommissaris, toegevoegd aan de minister van Financiën
Mei - juli 2003 : staatssecretaris voor Energie en Duurzame Ontwikkeling, toegevoegd aan de minister van Financiën
2003-2004 : senator aangewezen door de Raad van de Franse Gemeenschap

Commandeur in de orde van Leopold II (6 juni 2009)
Ridder in de Leopoldsorde (9 juni 1999)

 
Parlementair werk
Auteursregister
Legislatuur 2003-2007       Legislatuur 1999-2003      
Wetgevend werk
Legislatuur 2003-2007       Legislatuur 1999-2003      
Schriftelijke vragen
Legislatuur 2003-2007       Legislatuur 1999-2003      
Mondelinge vragen
Legislatuur 2003-2007       Legislatuur 1999-2003      
Vragen om uitleg
Legislatuur 2003-2007       Legislatuur 1999-2003      
 
Huidig lidmaatschap van commissies
 
Lidmaatschap van commissies sinds 1995
15/7/1999-25/10/2000 Plaatsvervanger Commissie voor de Institutionele Aangelegenheden
15/7/1999-25/10/2000 Lid commissie voor de Justitie
15/7/1999-25/10/2000 Plaatsvervanger commissie voor de Buitenlandse Betrekkingen en voor de Landsverdediging
15/7/1999-25/10/2000 Lid commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
15/7/1999-25/10/2000 Plaatsvervanger controlecommissie betreffende de verkiezingsuitgaven en de boekhouding van de politieke partijen: afvaardiging Senaat
20/1/2000-25/10/2000 Plaatsvervanger commissie voor politieke vernieuwing
17/7/2003-6/7/2004 Tweede ondervoorzitter commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
17/7/2003-6/7/2004 Lid Adviescomitť voor gelijke kansen voor vrouwen en mannen
17/7/2003-6/7/2004 Lid commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
17/7/2003-6/7/2004 Lid commissie voor de Justitie
17/7/2003-6/7/2004 Plaatsvervanger Commissie voor de Institutionele Aangelegenheden
17/7/2003-6/7/2004 Plaatsvervanger Parlementaire Overlegcommissie : afvaardiging Senaat
17/7/2003-6/7/2004 Plaatsvervanger commissie voor de Binnenlandse Zaken en voor de Administratieve Aangelegenheden
17/7/2003-6/7/2004 Plaatsvervanger commissie voor de Buitenlandse Betrekkingen en voor de Landsverdediging
17/7/2003-6/7/2004 Plaatsvervanger commissie voor de Sociale Aangelegenheden
5/2/2004-6/7/2004 Lid Bijzondere commissie "Globalisering"