Yves Buysse - Vlaams Belang
Deelstaatsenator (Vlaams Parlement)
 
Eresenator
 
Senaat tel.: 02 501 71 32
Correspondentie Vlaams Parlement
Leuvenseweg 86
1011 Brussel
e-mail: yves.buysse@vlaamsparlement.be
Geboren te Brugge op 3 september 1968

Licentiaat in de rechten (UGent)

1996-2001 : politiek secretaris van de voorzitter van het Vlaams Blok
1996-2012 en sinds 2016 : gemeenteraadslid (Brugge)
2001-2014 : senator rechtstreeks gekozen door het Nederlandse kiescollege
2009-2010 : ondervoorzitter van de Senaat
Sinds 2009 : lid van het partijbestuur van het Vlaams Belang
Sinds 26 mei 2019 : lid van het Vlaams Parlement
Sinds 4 juli 2019 : deelstaatsenator aangewezen door het Vlaams Parlement


Mandatenlijst
 
Parlementair werk
Auteursregister
Legislatuur 2019-....       Legislatuur 2010-2014       Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007       Legislatuur 1999-2003      
Wetgevend werk
Legislatuur 2019-....       Legislatuur 2010-2014       Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007       Legislatuur 1999-2003      
Schriftelijke vragen
Legislatuur 2019-....       Legislatuur 2010-2014       Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007       Legislatuur 1999-2003      
Mondelinge vragen
                                       Legislatuur 2010-2014       Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007       Legislatuur 1999-2003      
Vragen om uitleg
                                       Legislatuur 2010-2014       Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007       Legislatuur 1999-2003      
 
Huidig lidmaatschap van commissies
Lid  
 
Lidmaatschap van commissies sinds 1995
12/3/2001-10/4/2003 Plaatsvervanger commissie voor de Justitie
12/3/2001-10/4/2003 Plaatsvervanger commissie voor de Buitenlandse Betrekkingen en voor de Landsverdediging
12/3/2001-10/4/2003 Plaatsvervanger commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
12/3/2001-10/4/2003 Lid commissie voor de Sociale Aangelegenheden
12/3/2001-10/4/2003 Plaatsvervanger controlecommissie betreffende de verkiezingsuitgaven en de boekhouding van de politieke partijen: afvaardiging Senaat
3/5/2001-10/4/2003 Plaatsvervanger Commissie voor de Institutionele Aangelegenheden
3/5/2001-10/4/2003 Plaatsvervanger Federaal adviescomitť voor de Europese Aangelegenheden: afvaardiging Senaat
17/7/2003-2/5/2007 Lid Adviescomitť voor gelijke kansen voor vrouwen en mannen
17/7/2003-2/5/2007 Lid commissie voor de Binnenlandse Zaken en voor de Administratieve Aangelegenheden
17/7/2003-2/5/2007 Plaatsvervanger commissie voor de Buitenlandse Betrekkingen en voor de Landsverdediging
17/7/2003-2/5/2007 Plaatsvervanger commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
17/7/2003-2/5/2007 Plaatsvervanger commissie voor de Justitie
17/7/2003-2/5/2007 Plaatsvervanger commissie voor de Sociale Aangelegenheden
15/1/2004-2/5/2007 Plaatsvervanger Controlecommissie betreffende de verkiezingsuitgaven en de boekhouding van de politieke partijen: afvaardiging Senaat
1/4/2004-2/5/2007 Plaatsvervanger Bijzondere commissie "Globalisering"
9/10/2007-7/5/2010 Lid Commissie voor de Binnenlandse Zaken en voor de Administratieve Aangelegenheden
9/10/2007-7/5/2010 Plaatsvervanger Commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
9/10/2007-7/5/2010 Plaatsvervanger Commissie voor de Justitie
9/10/2007-7/5/2010 Plaatsvervanger Commissie voor de Sociale Aangelegenheden
9/10/2007-7/5/2010 Plaatsvervanger Controlecommissie betreffende de verkiezingsuitgaven en de boekhouding van de politieke partijen : afvaardiging Senaat
8/12/2009-7/5/2010 Lid Werkgroep "Mensenhandel"
20/7/2010-28/4/2014 Plaatsvervanger Commissie voor de FinanciŽn en voor de Economische Aangelegenheden
20/7/2010-28/4/2014 Tweede ondervoorzitter Commissie voor de Binnenlandse Zaken en voor de Administratieve Aangelegenheden
20/7/2010-28/4/2014 Lid Commissie voor de Binnenlandse Zaken en voor de Administratieve Aangelegenheden
20/7/2010-14/9/2011 Plaatsvervanger Commissie voor de Sociale Aangelegenheden
20/7/2010-28/4/2014 Lid Adviescomitť voor gelijke kansen voor vrouwen en mannen
20/7/2010-28/4/2014 Lid Controlecommissie betreffende de verkiezingsuitgaven en de boekhouding van de politieke partijen : afvaardiging Senaat
20/7/2010-28/4/2014 Plaatsvervanger Federaal Adviescomitť voor de Europese Aangelegenheden : afvaardiging Senaat
14/12/2010-28/4/2014 Lid Werkgroep "Politieke Partijen" : afvaardiging Senaat
10/5/2011-28/4/2014 Lid Werkgroep "Mensenhandel"
14/9/2011-28/4/2014 Plaatsvervanger Commissie voor de Justitie
14/9/2011-28/4/2014 Plaatsvervanger Commissie voor de Buitenlandse Betrekkingen en voor de Landsverdediging
14/9/2011-28/4/2014 Lid Commissie voor de Sociale Aangelegenheden
8/5/2012-28/4/2014 Lid Werkgroep "Kansen en uitdagingen verbonden aan innoverende therapieŽn"
22/6/2012-28/4/2014 Lid Bijzondere Commissie voor de opvolging van buitenlandse missies
8/10/2019- Lid Commissie voor de Transversale Aangelegenheden