4-509/3

4-509/3

Belgische Senaat

ZITTING 2009-2010

24 NOVEMBER 2009


Wetsvoorstel tot aanvulling van de wet van 22 augustus 2002 betreffende de rechten van de patiënt, teneinde deze wet een grotere bekendheid te geven bij het publiek


AMENDEMENTEN


Nr. 3 VAN MEVROUW VIENNE

(Subamendement op amendement nr. 1)

Art. 2

In het voorgestelde artikel 11ter de woorden « ter beschikking gesteld » vervangen door het woord « opgesteld ».

Verantwoording

De betreffende Commissie moet de bedoelde informatie opstellen en niet ter beschikking stellen.

Christiane VIENNE.

Nr. 3 VAN MEVROUW LANJRI

(Subamendement op amendement nr. 1)

Art. 2

In het voorgestelde artikel 11ter, tussen de woorden « alsook in het consultatiekabinet van » en « beroepsbeoefenaars als gedefinieerd in artikel 2, 3º », het woord « alle » doen vervallen.

Verantwoording

Zie opmerking van de dienst wetsevaluatie van de Senaat. De beroepsbeoefenaar zoals gedefinieerd in artikel 2, 3º, omvat een waaier van verschillende beroepen. Als voorbeeld kunnen wij het geval van de apotheker vermelden. Zal deze laatste ook gedetailleerde informatie over de rechten van de patiënt moeten aanplakken ? De apotheker beoefent inderdaad zijn beroep uit in een apotheek en heeft in principe geen consultatiekabinet of wachtkamer.

Volgens de geest van de wet gaat het enkel om die beroepsbeoefenaars die een consultatiekabinet of een wachtkamer hebben, met andere woorden bijvoorbeeld wel de (huis)artsen, tandartsen, kinesitherapeuten, ... en niet de apothekers bijvoorbeeld.

Door het weglaten van het woord « alle » wordt dit minder scherp gesteld.

Nahima LANRJI.