(N.): Vraag gesteld in het Nederlands - (Fr.): Vraag gesteld in het Frans
De tekst van deze vraag is dezelfde als die van vraag nr. 3-6668 aan de vice-eersteminister en minister van Justitie, die hiervoor werd gepubliceerd.
Antwoord : In antwoord op haar vraag vindt het geachte lid hierbij een aantal elementen van antwoord, waarbij we de vorig jaar verstrekte gegevens herhalen en aanvullen.
1. In het kader van haar opdracht hecht de algemene directie Statistiek en Economische Informatie heel wat belang aan de mogelijkheid om statistieken ter beschikking te stellen die opgesplitst zijn per sekse, voor zover die opsplitsing mogelijk is. Dat gebeurt bijvoorbeeld voor alle statistieken over personen en huishoudens : de demografische statistieken, de loonstructuurenquête, de enquête over arbeidskrachten, de EU-SILC-enquête, evenals voor de exploitatie van de resultaten van de socio-economische enquête 2001.
2. Los van de in punt 1 aangehaalde permanente bekommernissen, heeft de FOD Economie en meer in het bijzonder de algemene directie Statistiek en Economische Informatie prioriteit gegeven aan het op de rails zetten van het ambitieuze « Generations and Gender Programme — GGP) ».
Dit project werd uitgewerkt in overleg met de gewesten en gemeenschappen en in samenspraak met alle instellingen die met dit soort onderzoek bezig zijn.
De GGP heeft tot doel verklaringen te vinden voor de partnervorming (en gezinsplanning of geboorteregeling) en de solidariteit tussen de generaties (zowel de realiteit als de verzuchtingen terzake).
In detail treden zou ons te ver leiden, maar het is duidelijk dat dit onderzoek een belangrijke doorbraak kan forceren in de genderstatistiek. Binnenkort wordt de eerste golf van het onderzoek opgestart.