(N.): Vraag gesteld in 't Nederlands - (Fr.): Vraag gesteld in 't Frans
In uw antwoord op mijn schriftelijke vraag van 27 december jongstleden (nr. 2-1797) zegt u dat de diensten van de administratie der Directe Belastingen die zich momenteel in de De Smet de Naeyerlaan 53 te 1090 Jette bevinden, overgebracht zullen worden naar de Emile Bockstaellaan 122 te 1020 Brussel.
Ik heb echter vernomen dat er een nieuw huurcontract zou zijn gesloten met de huidige eigenaar van het gebouw in de De Smet de Naeyerlaan 53.
Ik had graag van de geachte minister geweten :
1. of ik correct ben ingelicht;
2. waarom ervoor gekozen werd om de diensten van de administratie der Directe Belastingen in hun huidige lokalen te houden, ofschoon die ongeschikt werden bevonden;
3. of er werken zullen worden uitgevoerd om die lokalen in overeenstemming te brengen met de bepalingen van de ARAB. Indien dat zo is, had ik graag geweten welke werken er zullen worden uitgevoerd;
4. of het huurcontract voor het gebouw in de De Smet de Naeyerlaan nr. 53 opgezegd werd. Als dat niet het geval is, had ik graag geweten welke diensten in dat gebouw zullen worden ondergebracht zodra de vernieuwingswerken achter de rug zijn.
Antwoord : In antwoord op de door het geachte lid gestelde vragen heb ik de eer hem volgende informatie te verstrekken.
1. De informatie is correct : het is meer bepaald juist dat er een bijcontract nr. 1 bij het huurcontract werd afgesloten met de huidige eigenaar van het gebouw gelegen de Smet de Naeyerlaan nr. 53 voor een nieuwe huur vanaf 1 april 2002. Dit bijcontract nr. 1 heeft het visum gekregen van de bij de Regie der Gebouwen geaccrediteerde Inspectie van financiën.
2. Ingevolge de opzegging door de eigenaar van het oorspronkelijk huurcontract heeft de Regie der Gebouwen een vervangingsgebouw gezocht waarin behalve het personeel gehuisvest in het gebouw in de de Smet de Naeyerlaan 53 ook het personeel gehuisvest in nr. 115 van dezelfde laan kon worden ondergebracht. Over de terzake voorgestelde huur van het gebouw in de Émile Bockstaellaan nr. 122 werd een negatief advies uitgebracht door de Inspectie van financiën. Daar het ministerie van Financiën ook het alternatief van een ander door de Regie der Gebouwen voorgesteld gebouw heeft verworpen, was er geen andere oplossing dan de diensten op hun huidige plaats te laten.
3. In artikel 4 van de bijakte is bepaald dat de eigenaar zich ertoe verbindt om binnen de twaalf maanden na de ondertekening van deze bijakte een ganse reeks werken uit te voeren naar gelang van de dringendheid. Dit zijn meer bepaald : het herstellen van de trapneuzen, het hermetisch dichten van de ramen van de toiletten op de 4e verdieping, het herstellen van de vloerbedekking, het nazicht en de herstelling, zonodig zelfs de vernieuwing, van het dak en het nazicht en de vervanging van de beschadigde raamlijsten.
4. Daar het groeperen van de diensten in het gebouw Émile Bockstael 122 niet heeft kunnen plaatsvinden zoals aangegeven onder punt 2 hiervoor, werd dit gebouw vanzelfsprekend niet gehuurd.