1-1049/2 | 1-1049/2 |
7 JULI 1998
Art. 24
Dit artikel doen vervallen.
Verantwoording
In de Europese richtlijn van 11 maart 1996 betreffende de rechtsbescherming van databanken wordt nergens een aanpassing in de zin van het voorgestelde artikel 24 voorzien. Deze aanpassing staat met andere woorden los van de omzetting in Belgisch recht van de Europese richtlijn.
Een magistraat als voorzitter van de commissie biedt ons inziens meer waarborg op neutraliteit voor de betrokken partijen. Wanneer deze taak aan de vertegenwoordiger van de minister die bevoegd is voor het auteursrecht wordt overgelaten kan minstens het vermoeden rijzen dat bepaalde beslissingen door politieke belangen worden beïnvloed.
Zoals blijkt uit de wet van 30 juni 1994 betreffende het auteursrecht hebben de beslissingen genomen door de commissie een grote invloed : zij worden bekendgemaakt in het Belgisch Staatsblad en worden bij koninklijk besluit bindend verklaard ter attentie van derden. Er zijn ons inziens geen redenen om de bepalingen van deze wet nu te veranderen.
| Stephan GORIS. Claude DESMEDT. |