![]() |
![]() |
Gezinsherenigingen - Mensen die in België verblijven - Aantal aanvragen
familiemigratie
officiële statistiek
geografische spreiding
11/12/2009 | Verzending vraag (Einde van de antwoordtermijn: 18/1/2010) |
6/5/2010 | Einde zittingsperiode |
In de schriftelijke vraag nr. 4-5062 die ik onlangs indiende, vroeg ik de staatssecretaris een aantal cijfers in verband met de uitreiking van visa met het oog op gezinshereniging. Met die cijfers kan een beeld gevormd worden van het aantal personen dat zich via deze weg vanuit het buitenland in België komt vestigen.
Daarnaast zijn er echter ook personen die gezinshereniging aanvragen met mensen die reeds in België verblijven. Het kan hier gaan om mensen met een tijdelijke verblijfsvergunning, onder meer personen met een visum type C (kort verblijf), mensen met een arbeidsvergunning, studenten of mensen zonder papieren.
Graag had ik de staatssecretaris hieromtrent volgende vragen gesteld:
1. Kan de staatssecretaris mij voor 2007 en 2008 de cijfers geven van het aantal aanvragen tot gezinshereniging van personen die reeds in België verblijven? Kan hij mij hier het absolute cijfer geven, alsook weergeven hoeveel procent dit uitmaakt van het totaal aantal aanvragen tot gezinshereniging? Hoeveel aanvragen werden hiervan goedgekeurd?
2. Kan hij de in de eerste vraag gevraagde cijfers en goedgekeurde aanvragen opsplitsen per nationaliteit?
3. Kan hij de in de eerste vraag gevraagde cijfers en goedgekeurde aanvragen opsplitsen per categorie van verblijfstitel van de aanvrager?
4. Kan hij de in de eerste vraag gevraagde cijfers en goedgekeurde aanvragen opsplitsen en mij het aantal aanvragen geven van personen die jonger zijn dan 24 jaar?