BELGISCHE SENAAT
________
Zitting 2011-2012
________
10 november 2011
________
SENAAT Schriftelijke vraag nr. 5-3664

de Bert Anciaux (sp.a)

aan de minister van Ontwikkelingssamenwerking, belast met Europese Zaken
________
Europa - Ontwikkelingshulp - Daling - Besparingen - Oxfam
________
ontwikkelingshulp
________
10/11/2011Verzending vraag
7/12/2011Dossier gesloten
________
Heringediend als : schriftelijke vraag 5-4606
________
SENAAT Schriftelijke vraag nr. 5-3664 d.d. 10 november 2011 : (Vraag gesteld in het Nederlands)

Oxfam stelt vast dat de rijke landen zwaar besparen ten koste van hun ontwikkelingshulp. Zo zouden de G20-landen tegen einde 2012 hun bijdragen met bijna tien miljard verminderen. Oxfam noemt een aantal landen bij naam, onder andere een sterke daling bij Italië, de Verenigde Staten, Spanje en Nederland en een groei bij onder andere Australië, Groot-Brittannië en Duitsland.

Het hoeft weinig betoog dat ontwikkelingssamenwerking, zeker indien oordeelkundig wordt verstrekt, leidt naar een mondiale verbetering en dat deze inspanningen zich niet alleen moreel maar ook economisch als sterke investeringen mogen worden beschouwd.

Hierbij de volgende vragen:

1) Hoe positioneert België zich binnen het onderzoek van Oxfam?

2) Hoe evalueert de geachte minister de inspanningen van België, zowel de evolutie van de voorbije jaren als de prognose voor 2012? Kan hij deze evaluatie staven aan de hand van onderzoeksmateriaal?

3) Welke inspanningen ondernam of onderneemt hij om onder andere binnen EU-verband en op andere internationale fora de aandacht en vooral de concrete financiële bijdragen voor ontwikkelingssamenwerking meer prioriteit te geven?