Louis Tobback - sp.a
 
Minister van Staat
 
Eresenator
 
Geboren te Leuven op 3 mei 1938

Licentiaat in de Romaanse filologie (VUB)

Gewezen leraar

1965-1970 : lid van de Commissie van Openbare Onderstand van Leuven (COO-Leuven)
Sinds 1971 : gemeenteraadslid (Leuven)
1971-1976 : eerste schepen (Leuven)
1974-1991 : lid van de Kamer van volksvertegenwoordigers
1974-1980 : lid van de Cultuurraad voor de Nederlandse Cultuurgemeenschap
1978-1988 : voorzitter van de SP-fractie (Kamer van volksvertegenwoordigers)
1980-1995 : lid van de Vlaamse Raad
1984-1987 : lid van de raad van bestuur van de Vrije Universiteit Brussel (VUB)
1988-1992 : minister van Binnenlandse Zaken, van de Modernisering van de Openbare Diensten en van de Nationale Wetenschappelijke en Culturele Instellingen
1991-1995 : senator voor het arrondissement Leuven
1992-1994 : minister van Binnenlandse Zaken en Ambtenarenzaken
1994-1998 : voorzitter van de SP
1995-1998 : burgemeester (Leuven)
Sinds 30 januari 1995 : minister van Staat
1995 - april 1998 : senator gekozen door het Nederlandse kiescollege
April - september 1998 : vice-eerste minister en minister van Binnenlandse Zaken
April - september 1998 : burgemeester (Leuven - verhinderd)
Sinds 27 september 1998 : burgemeester (Leuven)
September 1998 - juni 1999 : senator gekozen door het Nederlandse kiescollege (heeft opnieuw zitting als senator ingevolge het einde van zijn ambt als minister, met toepassing van artikel 50 van de Grondwet)
1999-2003 : senator gekozen door het Nederlandse kiescollege

Grootkruis in de orde van Leopold II (11 mei 2003)
Grootofficier in de Leopoldsorde (19 mei 1995)
Burgerlijke Medaille 1e klasse (25 juli 1988)
 
Lidmaatschap van commissies
 
Parlementair werk
Auteursregister

Legislatuur 1999-2003       Legislatuur 1995-1999      
Wetgevend werk

Legislatuur 1999-2003       Legislatuur 1995-1999      
Schriftelijke vragen

Legislatuur 1999-2003       Legislatuur 1995-1999      
Mondelinge vragen
     /

Legislatuur 1999-2003       Legislatuur 1995-1999      
Vragen om uitleg
     /

Legislatuur 1999-2003       Legislatuur 1995-1999