3-4/11/2025
Op initiatief van de Folketing (het Deens Parlement) vond op 3 en 4 november 2025 in Billund (Denemarken) de volgende conferentie plaats: “Naar een veiliger en innovatiever digitaal Europa: de beloften van de DSA voor burgers en markten waarmaken” (“Towards a Safer and More Innovative Digital Europe: Delivering on the DSA’s Promises for Citizens and Markets”).
Deze bijeenkomst, georganiseerd in het kader van het Deense voorzitterschap van de Raad van de Europese Unie, omvatte zowel een werkbezoek aan de Lego Campus als de eigenlijke conferentie.
De eerste sessie was gewijd aan een stand van zaken en evaluatie van de Digital Services Act (DSA). De tweede sessie focuste op de verhouding tussen reguleren en innoveren in het licht van de digitale soevereiniteit en competitiviteit.
De Belgische Senaat werd vertegenwoordigd door de heer Stijn De Roo. De Kamer van volksvertegenwoordigers van België werd vertegenwoordigd door de heer Roberto D’Amico.