Fotograaf Dieter Telemans confronteert de bezoeker op een originele wijze met de waterproblematiek. Nadat hij met het Aralmeer in Oezbekistan een van de grootste ecologische rampen van deze tijd in beeld bracht, besloot hij om de waterproblematiek in een wereldwijd kader te plaatsen. Hij begon ons globaal waterconsumptiepatroon in vraag te stellen en fotografeerde een aantal van de sterkst getroffen regio's. Hij focuste ondermeer op de waterdragers in Mali, de overstromingen in Bangladesh, de droogte in de Hoorn van Afrika en de waterproblemen die het massatoerisme in Spanje teweeg brengt.
Eerder werden foto's van hem gepubliceerd in The Independent, Time en Libération.
Tijdens de vernissage namen Senaatsvoorzitter Anne-Marie Lizin (PS), de senatoren Jeannine Leduc (VLD), André Van Nieuwkerke (sp.a-Spirit), Sabine de Bethune (CD&V), Jacinta De Roeck (sp.a-Spirit), Berni Collas (MR) en deskundigen van Protos, Green Belgium en Rotary het woord. Dieter Telemans gaf commentaar bij enkele foto's tijdens de rondleiding. Jongeren uit Mali en Marokko brachten een getuigenis over de waterproblematiek in hun land.
Praktisch
Individuele bezoekers kunnen aansluiten bij rondleidingen op
Groepsbezoeken (vanaf zes deelnemers) zijn mogelijk op aanvraag gedurende de hele paasvakantie (van 2 tot 15 april 2007)
Voor meer informatie : Communicatiedienst van de Senaat :