Berni Collas - MR
 
Geboren te Waimes op 27 april 1954

Licentiaat-tolk (IESLC)
Licentiaat in de politieke wetenschappen - internationale betrekkingen (VUB)
Kandidaat in de rechten (VUB)


1990-2010 : lid van het Parlement van de Duitstalige Gemeenschap (vóór 25 februari 2005 genoemd : Raad van de Duitstalige Gemeenschap)
1990-1999 : voorzitter van de PFF-fractie (Partei für Freiheit und Fortschritt) (Raad van de Duitstalige Gemeenschap)
September 1999 - augustus 2003 : adviseur (vice-eerste minister en minister van Buitenlandse Zaken)
2001-2010 : gemeenteraadslid (Büllingen)
2001-2007 : voorzitter van Ostbelgieninvest (OBI)
September 2003 - januari 2004 : adviseur (minister van Financiën)
2004-2010 : senator aangewezen door het Parlement van de Duitstalige Gemeenschap

Officier in de Leopoldsorde (5 juni 2007)

Overleden op 16 september 2010 te Brussel


Heeft in de Senaat 13 wetsvoorstellen, die wet zijn geworden, ingediend.
(Gegevens vanaf legislatuur 1995-1999)
 
Lidmaatschap van commissies
 
Parlementair werk
Auteursregister

Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007      
Wetgevend werk

Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007      
Schriftelijke vragen

Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007      
Mondelinge vragen
     /

Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007      
Vragen om uitleg
     /

Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007