Etienne Schouppe - CD&V
 
Eresenator
 
Ere-Vlaams volksvertegenwoordiger
 
Geboren te Denderleeuw op 24 juli 1942

Licentiaat in de handels- en financiële wetenschappen (Erasmus Handelshogeschool)

Gewezen gedelegeerd bestuurder (NMBS en ABX LOGISTICS)

Sinds 1977 : gemeenteraadslid (Liedekerke)
1981-1986 : kabinetschef (staatssecretaris voor Posterijen, Telegraaf en Telefoon)
1983-1988 : schepen (Liedekerke)
1989-2000 : burgemeester (Liedekerke)
1991-1995 : voorzitter van de Groepering van Europese Spoorwegen
1996-2002 : voorzitter van Eurofima
2002-2003 : voorzitter van de Internationale Spoorwegunie
2003-2004 : senator rechtstreeks gekozen door het Nederlandse kiescollege
2004-2007 : lid van het Vlaams Parlement (vóór 25 februari 2005 genoemd : Vlaamse Raad)
2004-2007 : senator aangewezen door het Vlaams Parlement
2007-2008 : voorzitter van de gemeenteraad (Liedekerke)
10 juni 2007 - 20 maart 2008 : senator rechtstreeks gekozen door het Nederlandse kiescollege
12 juli 2007 - 20 maart 2008 : quaestor van de Senaat
9 oktober 2007 - 20 maart 2008 : voorzitter van het College van quaestoren van de Senaat
2007-2008 : lid van de Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad
December 2007 - maart 2008 : voorzitter ad interim van de CD&V
2008 : lid van de werkgroep over de Staatshervorming (Octopuswerkgroep)
2008-2011 : staatssecretaris voor Mobiliteit, toegevoegd aan de eerste minister
2012-2014 : gecoöpteerd senator

Commandeur in de orde van Leopold II (6 juni 2010)

Heeft in de Senaat 2 wetsvoorstellen, die wet zijn geworden, ingediend.
(Gegevens vanaf legislatuur 1995-1999)
 
Lidmaatschap van commissies
 
Parlementair werk
Auteursregister

Legislatuur 2010-2014       Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007      
Wetgevend werk

Legislatuur 2010-2014       Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007      
Schriftelijke vragen

Legislatuur 2010-2014       Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007      
Mondelinge vragen
     /

Legislatuur 2010-2014       Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007      
Vragen om uitleg
     /

Legislatuur 2010-2014       Legislatuur 2007-2010       Legislatuur 2003-2007